Powiatowy Konkurs Recytatorski

III ETAP POWIATOWEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

 

SZANOWNI LAUREACI II etapu Powiatowego Konkursu Recytatorskiego klas I-III

POWIATOWY OŚRODEK DORADZTWA METODYCZNEGO W GŁOGOWIE ORAZ BIBLIOTEKA PEDAGOGICZNA W GŁOGOWIE SERDECZNIE ZAPRASZAJĄ DO UDZIAŁU

III ETAPIE ELIMINACJI POWIATOWEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

 

MAMY DLA WAS DOBRĄ WIADOMOŚĆ!

Mając na uwadze obecną sytuację, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo – proponujemy  Wam uczestnictwo

w III etapie konkursu w systemie on-line.

Włożyliście dużo pracy w przygotowanie do konkursu i szkoda byłoby to zaprzepaścić nie uczestnicząc

w decydującym etapie! Obowiązuje was repertuar prezentowany 4 i 5 marca w ramach II etapu.

Pamiętamy, że jesteście już rok starsi, dlatego III etap konkursu odbędzie się w kategoriach klas II - IV

 

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE:

  • w kategorii klas drugich:

Igę Sznajder (Szkoła Podstawowa nr 3 w Głogowie)

Patrycję Fudali (Szkoła Podstawowa nr 8 w Głogowie)

Ingę Grzelczak (Szkoła Podstawowa nr 7 w Głogowie)

Laurę Ochrymczuk (Szkoła Podstawowa w Nielubi)

Krzysztofa Zarembę (Zespól Szkolno – Przedszkolny w Kotli)

Igę Marcinowską (Szkoła Podstawowa w Rzeczycy)

 

  • w kategorii klas trzecich

Gabrielę Taler (Szkoła Podstawowa nr 6 w Głogowie)

Karolinę Stefańską (Szkoła Podstawowa nr 3 w Głogowie)

Aleksandrę Najgebauer (Szkoła Podstawowa nr 7 w Głogowie)

Roksanę Woźniak (Szkoła Podstawowa w Rzeczycy)

 Milenę Sadurską (Szkoła Podstawowa w Jaczowie)

 Wiktorię Jarocińską (Szkoła Podstawowa w Przedmościu)

  • w kategorii klas czwartych

Zuzannę Gołąbek (Szkoła Podstawowa nr 12 w Głogowie)

Lenę Witkowską (Szkoła Podstawowa nr 7 w Głogowie)

Marikę Hołub (Szkoła Podstawowa nr 13 w Głogowie)

Oliwię Grzegorek (Zespól Szkolno – Przedszkolny w Kotli)

Milenę Mackiewicz (Szkoła Podstawowa w Wilkowie)

Kacpra Kazimierczaka (Szkoła Podstawowa w Serbach)

 

KONIECZNIE PRZECZYTAJCIE ANEKS DO REGULAMINU

 

Zasady organizacji:

1. Warunkiem udziału jest zarejestrowanie własnej prezentacji poprzez zapis obrazu i dźwięku kamerą cyfrową

(w telefonie) zgodnie ze zgłoszonym repertuarem, który został wykonany przez laureatów w trakcie eliminacji stopnia drugiego w Szkole Podstawowej w Jerzmanowej i Szkole Podstawowej nr 12 w Głogowie.

2. Prezentację należy dostarczyć do Biblioteki Pedagogicznej w Głogowie do 19 października 2020 r. (nagranie na płycie DVD/istnieje możliwość przegrania prezentacji z pamięci USB na laptop, w którym znajdować się będą prezentacje konkursowe). Jakość nagrania nie ma wpływu na ocenę prezentacji wiersza.

3. Przesłuchanie odbędzie się w dniach 20-28 października z udziałem jury bez publiczności

4. Lista laureatów zostanie podana na stronie PODM w Głogowie oraz BP w Głogowie.

5. Laureaci otrzymają dyplomy i nagrody ufundowane przez:

  • Prezydenta Miasta Głogowa – Rafaela Rokaszewicxa

  • Starostę Powiatowego – Jarosława Dudkowiaka

  • Wójta Gminy Głogów – Bartłomieja Zimnego

Nagrody zostaną przekazane laureatom w siedzibie organizatora po wcześniejszym ustaleniu terminu odbioru.

 

W razie pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu z organizatorem: arlenakiziak01@gmail.com

POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI etap II

 

    Dnia 4 i 5 marca 2020r. odbył się międzyszkolny etap Powiatowego Konkursu Recytatorskiego uczniów klas I – III. W Szkole Podstawowej nr 12 w Głogowie do konkursu przystąpili uczniowie ze szkół z  terenu Głogowa. 5 marca w Jerzmanowej rywalizowali uczniowie szkół zamiejscowych. W obu placówkach uczestników konkursu wraz z  opiekunami serdecznie przywitali dyrektorzy. W SP nr 12 w Głogowie - Krzysztof Rączka w SP w Jerzmanowej – Mariola Tuz. 

    Celem konkursu było przybliżenie dzieciom twórczości polskich poetów, popularyzacja literatury dziecięcej oraz rozwijanie talentów recytatorskich.

    Każdy recytator był oceniany pod kątem doboru repertuaru, interpretacji utworu, pamięciowego opanowania tekstu, kultury słowa oraz artystycznego wrażenia. Wszyscy uczestnicy byli świetnie przygotowani i prezentowali wysoki poziom. Zmagania uczniów oceniali jurorzy.

 

   Skład jury w SP nr 12 W Głogowie:

  • Agnieszka Skrycka – nauczyciel, bibliotekarz

  • Jadwiga Muszyńska – nauczyciel języka polskiego

  • Kamila Żuber – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

 

   Jurorzy przyznali miejsca w następujących kategoriach:

  • w kategorii klas pierwszych:

I miejsce - Iga Sznajder (Szkoła Podstawowa nr 3 w Głogowie)

II miejsce – Patrycja Fudali (Szkoła Podstawowa nr 8 w Głogowie)

III miejsce – Inga Grzelczak (Szkoła Podstawowa nr 7 w Głogowie)

  • w kategorii klas drugich

I miejsce – Gabriela Taler (Szkoła Podstawowa nr 6 w Głogowie)

II miejsce – Karolina Stefańska (Szkoła Podstawowa nr 3 w Głogowie)

III miejsce – Aleksander Najgebauer (Szkoła Podstawowa nr 7 w Głogowie)

  • w kategorii klas trzecich

I miejsce - Zuzanna Gołąbek (Szkoła Podstawowa nr 12 w Głogowie)

II miejsce – Lena Witkowska (Szkoła Podstawowa nr 7 w Głogowie)

III miejsce - Marika Hołub (Szkoła Podstawowa nr 13 w Głogowie)

 

   W SP w Jerzmanowej jury obradowało w składzie:

  • Urszula Lewocka- nauczyciel, bibliotekarz

  • Anna Kozakowska – przedstawiciel Gminy Jerzmanowa

  • Aleksandra Szatarów – trener Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie

  • Arlena Kiziak – doradca metodyczny edukacji wczesnoszkolnej,

 

  Laureatami konkursu zostali:

  • w kategorii klas pierwszych:

I miejsce - Laura Ochrymczuk (Szkoła Podstawowa w Nielubi)

II miejsce - Krzysztof Zaremba (Zespól Szkolno – Przedszkolny w Kotli)

III miejsce - Iga Marcinowska (Szkoła Podstawowa w Rzeczycy)

 

  • w kategorii klas drugich

I miejsce - Roksana Woźniak (Szkoła Podstawowa w Rzeczycy)

 II miejsce - Milena Sadurska (Szkoła Podstawowa w Jaczowie)

 III miejsce - Wiktoria Jarocińska (Szkoła Podstawowa w Przedmościu)

 

  • w kategorii klas trzecich

I miejsce - Oliwia Grzegorek (Zespól Szkolno – Przedszkolny w Kotli)

II miejsce - Milena Mackiewicz (Szkoła Podstawowa w Wilkowie)

III miejsce - Kacper Kazimierczak (Szkoła Podstawowa w Serbach)

 

  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez dyrektora Szkoły Podstawowej nr 12 w Głogowie oraz Wójta Gminy Jerzmanowa.

 

Arlena Kiziak – doradca metodyczny

Kto?

Uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych powiatu głogowskiego

I etap

eliminacje szkolne

wyłonienie kandydatów do etapów międzyszkolnych

do 26.02.2020

II etap

eliminacje rejonowe

4.03.2020 r.

w Szkole Podstawowej nr 12

w Głogowie 

o godz. 9.00
(szkoły z terenu Głogowa)

5.03.2020 r.

w Szkole Podstawowej

w Jerzmanowej
o godz. 9.00 
(szkoły zamiejscowe z powiatu głogowskiego)

III etap

eliminacje powiatowe

18.03.2020 r.

w Bibliotece Pedagogicznej

w Głogowie

o godz. 10.00

Załączniki

1

2

3

© 2013-2020 by AS. No animals were harmed in the making of this site.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now