Procedury bezpiecznego korzystania

z Biblioteki Pedagogicznej w Głogowie

  1. Wypożyczalnia Biblioteki Pedagogicznej w Głogowie czynna będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-14.00. Czytelnia zostaje nieczynna do odwołania.

  2. Pragnąc umożliwić szerszy dostęp do materiałów biblioteka uruchamia usługę bezpłatnego skanowania wybranych materiałów ze swoich zbiorów (szczegóły w Regulaminie udostępniania kopii fragmentów czasopism/książek).

  3. Czytelnik na terenie Biblioteki przebywać może maksymalnie 10 min.

  4. W bibliotece, w wydzielonym miejscu, będzie mógł przebywać tylko jeden czytelnik w maseczce lub innym zabezpieczeniu. Pozostali powinni czekać na zewnątrz w odległości przynajmniej 2 m od siebie.

  5. Po wejściu na teren biblioteki czytelnik powinien obowiązkowo zdezynfekować ręce oraz założyć rękawiczki ochronne.

  6. Każdą osobę będzie obsługiwać dwóch pracowników biblioteki z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Jeden bibliotekarz przyjmie książkę od czytelnika, drugi zaś wypożyczy książkę czytelnikowi. Po każdym kontakcie z książką będą dezynfekowane rękawice.

  7. Pracownicy wykonują swoją pracę przy odpowiednim zabezpieczeniu i zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa, zaopatrzeni w rękawice jednorazowe, maski lub przyłbice, oddzieleni od czytelnika płytą pleksi.

  8. W placówce wyznaczono, zabezpieczono i odpowiednio oznaczono miejsce do kwarantanny oddawanych książek, która potrwa min. 3 dni.

  9. Co 2 godz. nastąpi 10 min. przerwa w celu zdezynfekowania pomieszczenia, w którym przebywają użytkownicy biblioteki (drzwi, klamek, pleksi i podłogi).

  10. W widocznym miejscu umieszczone zostaną informacje o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa przez czytelników.

1/3

© 2013-2020 by AS. No animals were harmed in the making of this site.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now